Evde Balık Ekmek Uskumru

Balık ekmek evde en kolay nasıl yapılır?

Balık ekmeğin seveni çoktur. Uskumru ile aranız nasıl ? Biz de bu lezzetin müdavimlerinden sayılırız. Yani hamburgerin, dönerin, dürümün müdavimi olur da, uskumru balık ekmeğin olmaz mı? Oluyor işte 🙂 Bu lezzeti tadabilmek için öyle çok da uzaklara gitmenize gerek yok, evde kendiniz de pekala yapabilirsiniz. Daha önce bu sitede evde balık ekmek benzeri bir paylaşım yapmıştık, ama hazır bir üründü ve alıştığımız balık ekmekten farklı bir lezzetti. Bu paylaşımımız ise bilindik uskumru balık ekmek üzerine.

Uskumru Balık ekmek yapmak için gerekli malzemeler:

  • Uskumru 🙂
  • Taze ekmek
  • Yeşillik biz kıvırcık kullandık
  • Domates
  • Roka
  • Soğan 🙂
  • Havuç
  • Mayonez

Uskumru Balık ekmek Nasıl pişirilir?

Balık ekmek için genelde uskumru kullanılır. Uskumru hem ucuz hem lezzetli, aynı zamanda oldukça besleyici bir balık türüdür. Taze olarak bulmak pek kolay değildir, dolayısıyla çoğu markette donmuş uskumru bulunuyor. Tabi bu lezzet açısından  pek bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca saklama açısından da çok pratik. Peki donmuş balığı nasıl çözdüreceğiz? Cevap; çözdürmeyeceğiz. Yani çözdürmeye gerek yok. Buzluktan çıkardığımız uskumruyu hafif yağlı bir tavada kısık ateşte pişirebiliriz. Tabi isterseniz ve vaktiniz bolsa önceden buzluktan çıkararak çözülmesini de bekleyebilirsiniz, tercih sizin.
Bu noktadan sonra ihtiyacımız olan sadece çıtır çıtır bir odun ekmeği ve sandvicimize ekleyeceğimiz salata malzemeleri. Ben soğan, kıvırcık salata, roka ve havuç tercih ediyorum. Siz damak tadınıza göre istediğiniz malzemeyi ekleyebilirsiniz. Ekmeğinize bir miktar bıçak yardımıyla ince bir mayonez eklerseniz lezzet ikiye katlanır. Afiyet olsun.

Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru
Evde Balık Ekmek Uskumru

 

Evde Balık Ekmek Uskumru” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir