Florya Şenlik Döner

Avrupa yakasının en güzel yaprak dönercilerinden birindeyiz. Florya ve döner diyince akla gelen ilk isimlerden biri Şenlik Döner. Az bilinen ama müdavimlerin vazgeçemediği lezzet duraklarından Florya Şenli Döner‘deyiz.

Florya’yı bilenler aşinadır, bölgede çok fazla kebapçı ve oldukça kaliteli et lokantaları vardır. Bugün nispeten daha az bilinen, daha çok bölge insanının bildiği ve sevdiği bir yerden bahsedeceğiz, Şenlikköy’deki Şenlik Döner’den.
1986 yılından beri aynı yerde hizmet veren bu küçük mekan, dışarıdan bakıldığında bir esnaf lokantası izlenimi verebilir. Ancak sunduğu lezzet, görünüşünün kat kat üstünde. Sıradan, gösterişten uzak ama temiz bir işletme. Öğle saatlerinde kalabalık olsa da, günün diğer saatlerinde kolayca yer bulabilir, muhteşem dönerin tadına varabilirsiniz.
Adından da belli olduğu üzere, mekanda ağırlık dönerde. %80 dana, %20 kuzu etinin kullanıldığı, bölgedeki meşhur rakiplerinin kat kat üstünde lezzeti olan bir yaprak döner sunuyorlar. Avrupa Yakası’ndaki en iyi dönerler arasında desek abartmış olmayız.
Menüde ayrıca birkaç çeşit sulu yemek ve lahmacun var. Cumaları ise oldukça iddialı oldukları tandır günü. Gidecek olursanız cuma günü gitmenizi, hem döneri hem de sadece bu gün çıkan tandırı denemenizi tavsiye ederiz.

senlik döner
senlik döner
senlik döner
senlik döner
senlik döner
senlik döner
Şenlik Döner Florya  

Telefon: 0212 573 79 68
Şenlikköyü Meydanı Meydan Sok. No:15
Bakırköy İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir